Кредити

Ризики при кредитуванні під заставу нерухомості

Ситуації, коли терміново виникає потреба у великій сумі грошових коштів трапляються досить часто і кредит під заставу нерухомості один з найбільш вигідних та надійних способів їх отримати. Багато хто побоюється таких угод, через ймовірність втратити своє майно, але якщо вибирати надійного кредитора та відповідально підходити до вивчення документів, що можливо забезпечити максимальну мінімізацію ризиків.

Такі кредити видають банки, фінансові організації та приватні інвестори, відсоткові ставки за ними нижчі, ніж при споживчому кредитуванні.

Об’єктами застави може бути жилий та нежилий фонд, будинки, дачі, таун хауси, котеджі, земельні ділянки.

 

Кредит під заставу нерухомості – ризики та основні відомості

Ризики при кредитуванні під заставу нерухомості

При оформленні будь-якого займу існує ризик втрати майна, і це не стосується лише заставних позик. При систематичних порушеннях умов договору – невиплаті відсотків та тіла боргу, кредитор може через суд стягнути активи позичальника та накласти арешт на банківські рахунки. Але в цій формі кредитування є свої особливості та специфіка.

Ризик шахрайства з боку кредитора

Недобросовісні оператори ринку можуть складати договір таким чином, що право власності переходить до кредитора. Дуже важливо уважно вивчити документ – це повинна бути угода іпотеки, а не купівлі-продажу чи дарування, навіть із тимчасовим формулюванням. Інакше є великий ризик через власну недбалість втратити нерухомість та не отримати гроші.

Ризик прихованих платежів та завищених відсотків

Платежі за кредитом повинні бути чітко та прозоро прописані у договорі, щоб можливо було відразу підрахувати суму щомісячного платежу за процентами та тілом боргу. Також повинні бути визначені додаткові комісії, страхові платежі, оцінки вартості застави та їх періодичність. У банках вони, як правило, нараховуються щорічно та фактично значно збільшують реальну кредитну ставку.

У чому небезпека кредиту під заставу квартири?

При неможливості своєчасно сплачувати кредит та відсотки, існує небезпека відчуження квартири, наслідки будуть особливо болісними, якщо це єдине житлове приміщення позичальника.

Для того, щоб не допустити подібних ситуацій, необхідно реально оцінити свої фінансові можливості погасити борг, перш ніж брати позику. Задайтесь питанням, чи ваш дохід забезпечить щомісячні платежі, які можуть бути додаткові джерела його отримання? У разі, якщо гроші беруться під бізнес, слід закладати в майбутній прибуток щомісячні відсоткові платежі та враховувати в плануванні руху грошових потоків платежі за відсотками та тілом кредиту. При користуванні запозиченим капіталом калькуляція бюджету повинна бути дуже ретельною, для того, щоб бізнес був рентабельним.

Розвінчання міфів

Ризики при кредитуванні під заставу нерухомості

Міф № 1 – Втрата права власності

Протягом усього періоду дії договору власником повинен залишатись позичальник, у протилежному випадку – це шахрайські умови, на які ні в якому разі не можна погоджуватись та ставитися безвідповідально. На предмет застави накладається нотаріально оформлена заборона, що означає, що позичальник не може продавати або дарувати майно, а також здійснювати його перепланування та зміну призначення без узгодження кредитора, при цьому квартиру у вас можуть орендувати. Перехід права власності здійснюється виключно за судовим рішенням. Шантаж колекторів є незаконним, як і їхнє спілкування з родичами та іншими контактними особами позичальника, без його письмового узгодження.

Міф №2 – Приховані умови в документах

Договір потрібно ретельно вивчити, бажано проконсультуватися з юристом, якому довіряєте. Особливо це важливо, коли він укладається безпосередньо з приватним інвестором, це найбільш небезпечний варіант. Надійні фінансові компанії та банки, які цінують свою репутацію, з самого початку оформляють грамотний договір, який враховує інтереси як кредитора, так і позичальника та здійснюють контроль протягом його дії.

Особливу увагу в структурі слід звернути на пункти з виноскою або написані мілким шрифтом – в них можуть міститися приховані умови, а також на пункти про штрафи або пеню за прострочення.

Міф № 3 – Неотримання грошей

Ризик не отримати гроші існує, якщо він не в порядку документи на об’єкт застави або недостатньо суми покриття у порівнянні з сумою позики. У будь-якому випадку, під час оформлення кредитного договору не настають боргові зобов’язання – вони виникають тільки за фактом отримання грошових коштів на рахунок або під розписку.

Кредитування без довідок про доходи

Багато фінансових установ не вимагають підтвердження доходів при виданні заставної позики, оскільки їх ризики страхуються об’єктами нерухомості або іншим цінним цінно майном, навіть якщо позичальник виявиться неблагонадійним. Компанія «Creditinvest» надає позики при наявності мінімального пакета документів – правовстановлюючих на об’єкт застави, технічного паспорта, паспорта та ідентифікаційного коду позичальника та подружжя, а також свідоцтва про шлюб при його наявності.

Оцінку об’єкту ми проводимо силами наших спеціалістів, для клієнтів вона є безкоштовною.

У більшості випадків ми видаємо кредити навіть при поганій кредитній історії, у тому числі та з метою рефінансування.

При умові дотримання наших вимог до правовстановлюючих документів та ліквідности застави, кредитування схвалюється у 99% випадків.

Програми кредитування – відмінності, плюси та мінуси

Ризики при кредитуванні під заставу нерухомості

Більшість банків видають тільки кредити з ануїтетною схемою виплат. У цьому випадку платежі здійснюються рівними сумами щомісячно. Спочатку сплачуються нараховані відсотки, а далі сума основного боргу. Сума розраховується за складною формулою і не завжди позичальник розуміє скільки та за що він платить, за цією схемою кредитору легко занижувати реальну процентну ставку.

Компанія Creditinvest надає своїм клієнтам кілька кредитних пакетів з різними умовами, що підходять у кожному окремому випадку.

Пакет із щомісячним погашенням тіла кредиту «Вигідний»

У цій популярній програмі кредитування переплата по відсотках мінімальна, оскільки їх сума нараховується на залишок тіла кредиту, і зменшується з кожним наступним місяцем. Позику можна погасити рівними частинами або побудувати індивідуальний графік розподілу виплат.

Поверненням суми позики в кінці строку дії договору 

До таких пакетів належать: «Стандарт», «Швидкий», «Кешбек». Такі кредити, попри те, що переплата по відсотках більша, мають великий попит, доцільно та вигідно їх брати для бізнесу або покупки нерухомості під здачу. В банку такий вид позики отримати практично неможливо.

Переваги кредитів під заставу нерухомості

Такий вид кредитування має низку незаперечних переваг перед звичайними споживчими кредитами. Основні з них – це простота отримання, нижча процентна ставка, тривалий термін кредитування, висока ймовірність затвердження.

Переваги отримання заставного кредитування в Creditinvest – це можливість дострокової виплати без штрафних санкцій, можливість продовження дії двостороннього договору, ліміт до 20 мільйонів гривень, безкоштовна експертна оцінка об’єктів нашими співробітниками, виплата до 80% вартості, відсутність обов’язкового страхування майна та життя позичальника, одноразова, а не щорічна комісія за видачу, лояльність до кредитної історії та підтвердження джерел доходу.

Недоліки позики під нерухомість

Недоліками такого типу кредитів можна назвати витрати на комісію за видачу та нотаріальне оформлення іпотеки, необхідність надання правовстановлюючих документів на приміщення, юридичну перевірку об’єкту застави, страхування ризиків кредитора, більш тривале отримання висновку про видачу в порівнянні зі звичайним споживчим кредитуванням.

Висновки – наскільки небезпечний кредит під заставу квартири

Ризики при кредитуванні під заставу нерухомості

Будь-кредит небезпечно брати, якщо ви не впевнені в можливості його погашення. Як вже вказували раніше, суд може накласти арешт за непогашену позику на майно боржника і без договору застави, але при заставному кредитуванні це буде швидше і простіше.

При прийнятті рішення про отримання позики правильно розрахуйте свої фінансові можливості в довгостроковій перспективі, особливо якщо надаєте в заставу єдине житло, яким володієте. Пам’ятайте одне просте правило – будь-який кредит рано чи пізно доведеться повністю віддавати або нести відповідальність.

Вибираючи кредитора та підписуючи договір ретельно перевіряйте умови, щоб не взяти на себе непосильний тягар платежів, який не зможете підняти.

Creditinvest завжди лояльні до своїх клієнтів і входять в положення кожного, конфіскація майна іта судовий процес для нас – це останній захід, ми завжди намагаємося усунути складні ситуації шляхом переговорів та продовжити співпрацю.

Якщо ви бажаєте проконсультуватися щодо умов отримання кредиту – залиште заявку у нас на сайті – наші фахівці нададуть відповідь протягом одного робочого дня.

Читайте также